Ponad 1/4 Polaków myśli, że ludzie żyli razem z dinozaurami

 

9.11.2021

 

Z przeprowadzonego przez Eurostat badania wynika, że 28 proc. Polaków jest przekonanych, że pierwsi ludzie żyli razem z dinozaurami, a aż 36 proc. neguje teorię ewolucji. 

 

Czy ludzie żyli w tym samym czasie co dinozaury? Poniżej na czerwono % odpowiedzi negatywnych. Z kolei kolorem niebieskim oznaczono % odpowiedzi pozytywnych. W Szwecji tylko 3 proc. ludzi w to wierzy. W Polsce aż 28 proc.:

 

(kliknij, aby powiększyć)

 

Czy gatunek ludzki, taki jaki znamy dzisiaj, rozwinął się od wcześniejszych gatunków zwierząt? Kolorem czerwonym oznaczono % odpowiedzi negatywnych. Kolorem niebieskim oznaczono % odpowiedzi pozytywnych. W Szwecji i Irlandii jedynie 8 proc. ludzi nie wierzy w teorie ewolucji. W Polsce takich ludzi jest 36 proc.: 

 

(kliknij, aby powiększyć)

  

Więcej info: TUTAJ

 

NA MARGINESIE:

Ewa Kopacz o rzucaniu kamieniami w dinozaury:

Nawet czołowym politykom w naszym kraju zdarza się czasem palnąć na poważnie jakąś totalną głupotę. Tak było z premier Ewą Kopacz, która w 2019 roku komentując bieżące wydarzenia polityczne zrobiła aluzję do prehistorii:

Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać.

Skoro wykształconym politykom (Ewa Kopacz ukończyła studia medyczne) zdarza się wierzyć w to, że ludzie współistnieli razem z dinozaurami, to nie powinno nas dziwić, że podobnego zdania jest aż 28 proc. dorosłych Polaków.